V rámci dalšího dílu série zajímavých míst z našeho blízkého i vzdálenějšího okolí se vypravíme do vesničky Rudka u Kunštátu. Město je zajímavé svou keramikou a tradičním jarmarkem. My se však nevypravíme na trh, ale objevíme místo kousek za městem spojené s naší historií blízkou i tou vzdálenější.

Dozvíte se proč Blaničtí rytíři odpočívají 170 km od Blaníku, proč po TGM zůstali jen boty, jakým nástrojem byla jeskyně uměle vytesána, nebo proč zde naleznete více, než jen krátký vhled do naší historie.

Ať už budete směřovat za keramikou, na hřiby nebo za turistikou, určitě bude fajn mít v patrnosti možnost obohacení výletu o toto velmi zajímavé místo odkud vám přinášíme malý vlastivědný report.

Download “Jeskyně Blanických rytířů” Jeskyne_Blanickych_rytiru.pdf – Staženo 121 × – 2 MB

Oficiální stránky Jeskyně Blanických rytířů

Další díly komiksové série I za barákem je krásně ke stažení.

Již zveřejněné E booky cestovatelské komiksu ke stažení zdarma

Roadtrip Skotsko

Laponsko na běžkách

Dolomity cyklo

V dohledné době se můžete těšit na cestovatelský komiks z Transsibiřské magistrály, údolí Moravice nebo na tři dobré důvody, proč jet na víkend do Ostravy…

Buďte v obraze na FB Cestovatelského komiksu

Honza

Jan Haruda

Jan Haruda

Snažím se nacházet nové pohledy na obyčejné věci, k čemuž mi pomáhá jízda na kole, cestování, kreativní práce, inspirace lidmi, hudbou a literaturou. Zásadním učitelem mi byl děda, výtvarník Karel Haruda.
Jan Haruda

Latest posts by Jan Haruda (see all)

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *