Došel jsem k zajímavému zjištění, resp. jen jsem si potvrdil dvě věci…možná i tři, o které bych se rád podělil. V posledním příspěvku o procesu vzniku výstavy jsem psal, jak je důležité do toho skočit a čas před výstavou věnovat práci. Ano…ale není dobré organizovat výstavu ve stavu přepracovanosti a únavy. Pak se vám může lehce stát, že zapomenete na to nejdůležitější. Pozvat na výstavu publikum.

Při poslední vernisáži U Palečka došlo k zajímavém zjištění… Nestačí informovat kamarády a potencionální hosty měsíc předem osobně a pak jen napsat informaci na Facebook, bez adresného a nejlépe osobního pozvání. To je málo. Hostů je třeba si vážit a dát jim to dostatečně najevo formou hezkého pozvání…minimálně dokud si vašich hostů vážíte.

Přirozeně, že opět vycházím ze své zkušenosti. Cestou na instalaci obrazů jsem si uvědomil, že skrze množství práce (té která mě živí) jsem sám už neměl myšlenkový prostor to dotáhnout k dokonalosti a pozvání na akci věnovat více času a energie.

Tak jsem poslal tři hodiny před zahájením pár esemesek  kamarádům, ale to už na situaci nic moc nezmění.

To nám došlo ale už brzy. Ochma ze skupiny Tramghost, která se na kulturním večeru pro kamarády a známe podílela, to s tím pozváním udělali v mém stylu. 10 minut před zahájením jsme hned měli přehled, kdo patří mezi skalní příznivce.

Počkali jsme hodinu než dorazí snad i další a vše spustili. Ve výsledku bylo relativně plno a lidí přišlo akorát, ale ty mezery v naší organizaci se ukázaly jako dobré poučení pro příště.

Proč ale píšu v nadpisu, že je důležité mít z toho radost? Protože pod návalem jiných okolností je důležité, si radost z výstavy a tvorby nenechat vzít. Bez radosti to je jen jeden z pořadníků úkolů, které si pak člověk odškrtne, a jde dál. Což se může projevit přesně jak jsem popsal.

Splněný úkol ale není totéž co radost ze smyslu a splnění vašeho snažení. A smysl to má, když do toho dáme vše, jinak je snad lepší to ani nedělat.

Ale bylo důležité si k tomu dojít, abych zase mohl začít pracovat na tom, aby se to změnilo.

Právě to mě donutilo dát obrazy na web…mrkněte na ně…Galerie Moment art

I vám přeji hodně radosti případně poučení do vašeho konání.

Krásné dny

JH

Jan Haruda

Jan Haruda

Snažím se nacházet nové pohledy na obyčejné věci, k čemuž mi pomáhá jízda na kole, cestování, kreativní práce, inspirace lidmi, hudbou a literaturou. Zásadním učitelem mi byl děda, výtvarník Karel Haruda.
Jan Haruda

Latest posts by Jan Haruda (see all)

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *