Jedno z témat cestovatelských přednášek na objednávku. Mé pravidelné promítání některých témat proběhne od podzimu 2016 do jara 2017 v Praze, Brně, Ostravě a dalších městech.

8.12. 2016 – BRATISLAVA – Cestovatelská kavárna od 19:00 hod.

Tierra de Fuego a Patagonie není již nedosažitelným místem, kam se dříve dostali jen největší dobrodruzi. Dnes je to region naopak turisticky velmi atraktivní se stále rostoucím potenciálem. Řekneme si proč tomu tak je, zaměříme se na konkrétní tipy co vidět a zažít, ale hlavně si představíme tuto oblast v geografických souvislostech. Virtuální putování začneme na březích průlivu Beagle, navštívíme kolonii tučňáků na Isla de Magdalena, projedeme busem z Punta Arenas až na konec světa, kde objevíme fascinující historii dobývání míst, skrytých očím západní civilizace až do počátku 20.stol. Povíme si, co stálo za genocidou místních indiánů, dáme si trek v NP Torres del Paine a nevynecháme ani povídání o slavné bitvě o Falklandy. To však až osobně. Budu se na vás těšit.

V případě zájmu o přednášku mi prosím napište přes kontakt v hlavním menu.

Jan Haruda

Jan Haruda

Snažím se nacházet nové pohledy na obyčejné věci, k čemuž mi pomáhá jízda na kole, cestování, kreativní práce, inspirace lidmi, hudbou a literaturou. Zásadním učitelem mi byl děda, výtvarník Karel Haruda.
Jan Haruda

Latest posts by Jan Haruda (see all)

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *